Wnętrze z charakterem

Właściwie zaprojektowane wnętrze daje poczucie, że wszystko jest na swoim miejscu, jest wygodne i funkcjonalne. Przebywając w takim wnętrzu po prostu czujemy się dobrze.
Styl aranżacji pomieszczeń decyduje nie tylko o wygodzie korzystania z nich, ma również znaczący wpływ na ogólny komfort psychiczny osób w nich przebywających. Umiejętna aranżacja sprawia, że to samo wnętrze może zyskać skrajnie różny charakter.

Wnętrza nie są jedynie mało znaczącym tłem. Często decydują o samopoczuciu, możliwości skupienia się, koncentracji czy wręcz przeciwnie - wyciszenia i relaksu.  Mieszkalne powinny odzwierciedlać osobowość właścicieli, zachowując w pełni ich funkcjonalność, dając poczucie bezpieczeństwa i stwarzając dogodne warunki wypoczynku.


Wnętrza biurowe powinny gwarantować maksymalnie dobre warunki do pracy. Stwarzać atmosferę sprzyjającą skupieniu i koncentracji, zapewniając jednocześnie dobrą komunikację między poszczególnymi stanowiskami i wygodny sposób gromadzenia dokumentów.

Osoby o upodobaniach do tradycji chętniej będą przebywać w wysokich pomieszczeniach z dużymi drzwiami i oknami, urządzonych w stylu klasycznym.
Osoby energiczne lubią zazwyczaj odważne, czasem nawet kontrowersyjne zestawienia, mocne kolory i stylistyczne eksperymenty, w stylu bardziej nowoczesnym.
Przy aranżacji wnętrz ważna jest zarówno forma, jak i barwa. Kolorystyka powinna współgrać z rodzajem i formą zastosowanych sprzętów i detali. Kolory oddziałują w różny sposób na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach. Niektóre wyciszają i uspakajają, inne powodują nagły przypływ energii i humoru.
 
Korzystając z usług doświadczonego architekta wnętrz, zapewniamy sobie stworzenie w przestrzeni użytkowej niesamowitego klimatu.